SUBSCRIBE TO OUR
NEWS AND ANNOUNCEMENTS.

ПІДПИШІТЬСЯ НА НАШІ
НОВИНИ І АНОНСИ

Звертаємо вашу увагу, що 11 червня 2021 року в газеті «Урядовий кур'єр» було опубліковано наказ Міністерства фінансів України від 19 березня 2021 № 163 «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності» (далі - Положення).

Дане Положення набирає чинності через один місяць після його опублікування, тобто з 11 липня 2021 року.

Таким чином, всі юридичні особи протягом трьох місяців з цієї дати - з 11 липня по 10 жовтня 2021 року включно, повинні подати державному реєстратору схематичне зображення структури власності та документи для поновлення в Єдиному державному реєстрі відомостей про структуру власності і кінцевих бенефіціарних власників (далі - КБВ).

Крім того, всі компанії повинні щорічно протягом 14 днів після дати своєї реєстрації подавати реєстратору документи про КБС і інформацію про структуру власності. Такий обов'язок у юридичних осіб настане з 2022 року.

На схематичному зображенні структури власності вказуються:

  • всі особи, які прямо або побічно володіють однією юридичною особою самостійно або спільно з іншими особами (всі учасники юридичної особи і кожної особи в кожному ланцюзі володіння корпоративними правами юридичної особи);
  • всі особи, незалежно від формального володіння мають можливість значного впливу на керівництво чи діяльність юридичної особи;
  • розмір участі (відсоток корпоративних прав), що належить кожній фізичній і / або юридичній особі.

При цьому, на схематичному зображенні структури власності також необхідно відзначити інформацію щодо всіх згаданих осіб, а саме для:

фізичних осіб:

  • прізвище, ім'я, по батькові (за наявності); ідентифікаційний код і дата народження - для українців;
  • прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) на англійській мові і його транслітерація українською мовою; дата народження; країна громадянства і країна резидентства - для іноземців;

юридичних осіб:

  • назва, ідентифікаційний код в ЄДР - для юридичних осіб, зареєстрованих в Україні;
  • повне найменування англійською мовою і його транслітерація українською мовою; країна реєстрації; місцезнаходження; ідентифікаційний номер (за наявності) - для нерезидентів.

Структура власності підписується керівником юридичної особи, а при створенні компанії - одним із засновників такої юридичної особи або іншою уповноваженою зборами особою.

При наявності в структурі власності іноземних юридичних осіб до схематичного зображення також додається витяг, виписка або інший документ з торгового, банківського, судового реєстру, що підтверджують реєстрацію юридичної особи - нерезидента в країні його місцезнаходження, легалізовані (апостильовані) в установленому законодавством порядку.

У разі якщо в ЄДР або за документами, що подаються для проведення реєстраційних дій, чітко не простежуються відомості про можливості здійснення КБВ вирішального впливу на управління, або діяльність такої юридичної особи, разом зі схематичним зображенням структури власності також необхідно подати офіційні документи, що підтверджують можливість здійснювати такий вирішальний вплив, в тому числі договір купівлі-продажу або дарування корпоративних прав; рішення загальних зборів учасників юридичної особи про визначення розміру статутного капіталу та розміру часток учасників; акт прийому-передачі частки в статутному капіталі юридичної особи; витяг, виписку або інший документ з офіційного джерела, в тому числі торгового, банківського, судового реєстру; і т.д..

Більш того, державному реєстратору необхідно подати нотаріально завірену копію паспорта КБВ - для фізичної особи - нерезидента і, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру - для фізичної особи - резидента.

У разі виникнення питань з підготовкою документів і розкриттям інформації про структуру власності і кінцевих бенефіціарних власників наші фахівці готові допомогти і відповісти на Ваші питання. Також ми можемо супроводити підготовку документів і подачу їх реєстратору.

З будь-яких питань просимо звертатися на електронну пошту: crowelf@crowe.com.ua

Або за телефоном: +38 044 221 36 03

Categories: Новини

ukУкраїнська