ПІДПИШІТЬСЯ НА НАШІ
НОВИНИ І АНОНСИ

Карантин призвів до вимушеного простою основних засобів у багатьох сферах.

У зв'язку з цим, нагадуємо, що, на думку податкової служби, амортизація основних засобів в періоді тимчасового простою основних засобів заборонена (див., зокрема, лист ДПСУ від 02.07.2019 р. № 3031/6/99-99-15-02-02-15/ІПК):

«<...> Тобто, на період тимчасового невикористання виробничих основних засобів та відсутності їх експлуатації (корисного використання), амортизація на такі основні засоби не нараховується. <...>»

Команда Crowe LF Ukraine з такою фіскальною позицією податкової служби не згоднаоскільки тимчасовий простій основних засобів, у тому числі, через карантин не є передбаченою законодавством підставою для призупинення амортизації (наприклад, П(С)БО 7 пов'язує таке призупинення тільки з виведенням з експлуатації на період реконструкції, модернізації, дообладнання, консервації) та/або не свідчить про використання таких основних засобів у негосподарських операціях.

При цьому, щоб знизити податкові ризики, в разі тимчасового простою рекомендуємо::

1) оформити наказ по підприємству про те, що основні засоби продовжують використовуватись, наприклад:

- обслуговуються, тестуються та перевіряються без виведення з експлуатації;

- продовжують забезпечувати отримання економічних вигод у формі, відмінній від основної діяльності.

2) доповнити облікову політику положенням про те, що в разі тимчасового простою основні засоби продовжують використовуватися для одержання економічних вигід (див. п. 1 вище).

Команда Crowe LF Ukraine буде ініціювати в Мінфіні видання узагальнюючої податкової консультації щодо підтвердження права підприємств на амортизацію основних засобів у разі їх тимчасового простою у зв'язку з карантином без виведення з експлуатації.

При цьому у разі виникнення конкретних питань з даної тематики, просимо негайно звертатися.

Categories: Новини

ukУкраїнська