ПОДПИШИТЕСЬ НА НАШИ
НОВОСТИ И АНОНСЫ.

Договір на модифікацію ПЗ в ел. вигляді

Нерезидент – правовласник додатку, уклав договір із розробником – резидентом. Договір уклали шляхом листування через скайп/ватсап на здійснення доопрацювання коду.
При цьому нерезидент перерахував суму – послуги не отримав, подав позов про повернення сплачених сум, визнання правочину недійсним внаслідок неналежної форми договору.

Рішення суду – зазначена обставина (факт домовленості, факт отримання оплати) та зміст угод сторонами не оскаржуються. Обидві сторони визнали, що саме вони уклали відповідні правочини і саме вони були особами, які друкували текст у месенжерах.

ЦКУ дозволяє вважати договором листування, проте електронного підпису (як обов’язкового реквізиту) не було.

ВС витлумачив правочин як цивільно-правовий договір підряду (оскільки не було обов’язкової письмової форми для договору про розпорядження правами інтелектуальної власності, а також із посиланням на ст. 24 ЗУ «Про авторське право та суміжні права», оскільки суд вбачав випадок вільного використання програми у модифікації, що здійснюється на замовлення правовласника), у поверненні грошей на підставі ст. 1212 ЦКУ було відмовлено.

Якщо у вас є питання по цій темі, з радістю надамо консультацію
+38 063 466 8242
Marketing_crowe_legal@crowe.com.ua

З повагою,
команда Crowe Mikhailenko

ru_RUРусский