ПОДПИШИТЕСЬ НА НАШИ
НОВОСТИ И АНОНСЫ.

КІК: готується черговий пакет змін до законодавства

Одна з найважливіших змін – зміщення дати подання звітності з КІК на один рік. Якщо такі поправки набудуть чинності зараз, то перша звітність за 2022 рік подається у 2024 році. Але на даний момент у ПКУ вже є перехідне правило щодо 2022 року, що передбачає можливість подання звітності у 2024 році.

Законопроектом плануються доповнити норми щодо того, про що мають свідчити факти та обставини, на підставі яких встановлюється фактичний контроль. Перший пункт, за нашою оцінкою, дозволяє визнавати контролюючою особою, зокрема номінальний виконавчий орган. Другий пункт говорить про те, що видача контролеру довіреності з повноваженнями щодо здійснення фактичного контролю від імені іноземної юридичної особи строком більше ніж 183 дні – свідчить про фактичний контроль.

ДПС може звертати увагу тепер на доручення на наявність фактичного контролю щодо КІК.

 

Як уникнути проблем? По-перше, не видавати довіреності, якщо є така можливість. По-друге, якщо вже видали довіренність, то строк не повинен перевищувати 183 дні.

 

Тепер не сховаєшся! Очікується, що у 2024 році діятиме обмін інформацією за 2023 рік. Інформація, що підлягатиме обміну: 1) ім’я, персональні дані; 2) номер рахунку; 3) ідентифікаційний номер; 4) баланс рахунку чи залишок на відповідний звітний рік тощо.

 

Банки, брокери, депозитарії, страхові компанії повинні будуть передавати інформацію до податкової служби відповідної країни і після чого обмін відбуватиметься з іншою країною, в якій особа є резидентом.

 

Передаватимуться дані не лише стосовно фізичних осіб у рамках автоматичного обміну інформації, а також щодо юридичних осіб.

 

Увага! Сама наявність банківського рахунку – вже є підставою для надсилання інформації до відповідного органу.

 

У контексті КІК автоматичний обмін інформацією впливатиме на тих, хто намагається сховатися від подання звітності за номіналами чи трастами.

 

Якщо у вас є питання по цій темі, з радістю надамо консультацію

+38 063 466 8242

Marketing_crowe_legal@crowe.com.ua

 

З повагою,

команда Crowe Mikhailenko

ru_RUРусский