ПОДПИШИТЕСЬ НА НАШИ
НОВОСТИ И АНОНСЫ.

Законопроект про відміну актів прийняття робіт (послуг)

У даному питанні була надана коротка характеристика законопроекту № 8125 «Про використання рахунків-фактур в операціях з  виконання робіт (надання послуг)», який був поданий 13 жовтня 2022 року до Верховної Ради України.

Насамперед визначено, що такий законопроект є лише початковим його варіантом, який за переконанням спікера, напевно, буде зазнавати видозмін, зокрема можливо, цей законопроект не буде самостійним законом, а буде вносити зміни до вже наявних нормативно-правових актів, таких як: Податковий кодекс України, Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

Потім була надана характеристика меті даного законопроекту, зокрема на основі пояснювальної записки до законопроекту, де відзначено, що основним завданням прийняття проекту цього Закону є врегулювання відносин, пов’язаних з обігом рахунків-фактур (інвойсів) у сфері виконання робіт (надання послуг).

Також цей законопроект подається з метою мінімалізації витрат на складання таких документів.

З метою наближення до європейських стандартів у складанні первинних документів, та відмови від радянських стереотипів у складанні таких документів.

З метою відмови від актів виконаних робіт та перехід до єдиного первинного документу, такого як рахунок-фактура (інвойс), який чудово сприймається нашими європейськими партнерами, та активно ними застосовується.

Також спікером тезисно акцентовано увагу на основних положеннях даного законопроекту, серед них виділено те, що:

  • Цим законопроектом визначено певний категорійно-понятійний апарат, яким оперують у ньому, зокрема визначено поняття рахунку-фактури, конклюдентних дій тощо.
  • Затверджено обов’язкові реквізити рахунку-фактури, які дають підставу рахуватися його первинним документом та інше.

Окрім цього у ході розгляду даного питання була коротка описана історична ретроспектива, за якою внесеними змінами до Закону України «Про бухгалтерський облік» прирівнювали до актів виконаних робіт/наданих послуг рахунок-фактуру (інвойс). Але податкові органи до такого документа ставляться скептично і вимагають на підтвердження реальності операцій між сторонами складати акти виконаних робіт.

 

Якщо у вас є питання по цій темі, з радістю надамо консультацію
+38 063 466 8242
Marketing_crowe_legal@crowe.com.ua

 

З повагою,
команда Crowe Mikhailenko

ru_RUРусский