ПОДПИШИТЕСЬ НА НАШИ
НОВОСТИ И АНОНСЫ.

Шановні друзі!

Наша колега Дівія Рамая з Crowe UK на минулому тижні поділилася з нами особливостями та вимогами щодо реєстрації компанії у Великобританії, нюансами оподаткування, вимогами щодо трансфертного ціноутворення, міграційними тонкощами.

Реєстрація компанії займає 2-3 тижні (після проходження перевірки усіх документів), мінімальний статутний капітал має бути не менше 1 пенні, однак зазвичай це 1 фунт стерлінга. Відсутня вимога до громадянства директора, основне, щоб він відповідав вимогам британського законодавства та був старше 16 років. Також не вимагається посвідка на проживання директору. Інформація щодо директорів та бенефіціарних власників є прозорою, її можна отримати в Company House. Компанію можливо зареєструвати навіть без присутності бенефіціарного власника, однак інформацію щодо нього подається. Відкриття банківського рахунку в Великобританії є довготривалим, займає 6-9 місяців – залежить від банку, який Ви обрали.

Після реєстрації компанії Ви автоматично стаєте платниками корпоративного податку та отримуєте спеціальний номер, окремо потребується реєстрація PAYE ( pay as you earn), для сплати податків за працівників, та ПДВ номеру. Якщо Ви здійснюєте продажі більше ніж 85 000 фунтів стерлінгів, ви зобов’язані зареєструватися як платники ПДВ, це можна зробити онлайн, а також Вам потрібно  отримати номер  EORI (Economic Operators Registration and Identification) , якщо Ви плануєте здійснювати діяльність пов’язану із транзитом вантажів та направленням декларацій в митниці країн ЄС.

За працевлаштованих працівників роботодавець, як податковий агент, сплачує податки на доходи із заробітної плати. Крім того роботодавець сплачує обов’язковий пенсійний збір у розмірі 3% від заробітку, а працівник сплачує 5%.  Для того, щоб бути працевлаштованим в Великобританії працівники мають отримати спеціальний дозвіл на працю.

У Великобританії діє прогресивна система ПДФО для осіб:

  • Дохід до 12 570 фунтів стерлінгів не оподатковується
  • 20% для доходів до 50,270 фунтів стерлінгів та соціальні внески 13,35%
  • 40% — до 150 000 фунтів стерлінгів та соціальні внески + 3,25%
  • 45% для доходів вище 150 000 фунтів стерлінгів

Крім того роботодавець сплачує 13,8% соціального внеску поверх заробітної плати, яку він сплачує працівнику.

Ставка корпоративного податку становить 19%. У випадку спеціальних витрат на розвиток компанії ( обладнання тощо) їх можна вирахувати з бази оподаткування, але лише в межах 1 мільйона фунтів стерлінгів.

Оподаткування самозайнятих осіб здійснюється за прогресивною шкалою оподаткування, ставки є тотожними розглянутим в контексті оподаткування фізичних осіб, однак соціальні внески (national insurance) є нижчими та становлять 10,25%/ +3,25% відповідно. Самозайнята особа має обов’язок звітувати про свій дохід та сплачувати податки онлайн, якщо він перевищує 10 000 фунтів ( з 24 року).

І наостанок, Об’єднане Королівство пропонує декілька особливих програм для підтримки українців:

  • Ukraine Family Scheme
  • Homes for Ukraine Scheme

Дані програми дають Вам право проживати в UK протягом 3 років, надають доступ до медичної та освітньої системи, а також українцям доступні інші стандарті програми та візи, які пропонує Великобританія.

Якщо у вас залишилися питання – напишіть нам.

+38 063 466 8242

Marketing_crowe_legal@crowe.com.ua

ru_RUРусский