ПОДПИШИТЕСЬ НА НАШИ
НОВОСТИ И АНОНСЫ.

Чим може бути вигідною Португалія для IT-бізнесу? Які пільги вона може надати? Скільки коштує відкриття компанії? Які ставки податків? Всі ці питання наша команда розглянула на тематичному вебінарі «Ведення бізнесу в Португалії».

Найпоширенішими формами господарювання є ТОВ за квотами, ТОВ за акціями, повне товариство, індивідуальні установи з обмеженою відповідальністю. Кожна форма має свої вимоги, які було розібрано та продемонстровано на вебінарі. Наприклад, кому може стати у нагоді ТОВ за акціями, якщо планується відкриття великого бізнесу та залучення акціонерів, тому вимагається наявність 5 учасників, які можуть бути резидентами та нерезидентами.

Уся процедура займає до тижня; вартість — від 2 тисяч євро. Якщо статутний капітал новоствореної компанії є більше 200 000 євро – має бути щонайменше 2 директори, які не є працівниками цієї компанії. Наявна можливість відкриття компанії без власника та дистанційно за допомогою довіреностей, які мають бути нотаріально засвідчені та апостильовані.

Працевлаштування українців у Португалії є досить позитивним. Українці можуть подати заявку за посиланням, що зазначалось на вебінарі. Якщо компанія релокується і потрібно легалізувати перебування працівників, то отримання тимчасового захисту допоможе з цим.

Набуття статусу податкового резидентства буває: добровільним – подається заява онлайн, і як тільки отримується статус тимчасового захисту, то надається податковий номер (NIF), що автоматично призводить до набуття податкового резидентства; примусово перебування більше 183 днів, наявність постійного місця проживання – і ви визнаєтесь резидентом з першого дня перебування у країні.

Вихід зі статусу податкового резидента Португалії не відбувається автоматично. Доведеться звертатись у податкові органи або повідомлять про це через електронний кабінет, потурбуйтесь про це своєчасно.

Португалія відома наявністю статусу Non-Habitual Resident (NHR), який дає змогу отримати пільги, залежно від того, де був отриманий дохід та яку діяльність провадить особа. Отримати його можуть виключно фізичні особи-резиденти Португалії. Статус надається на 10 років, проте є особливості його подальшого набуття. Подача заявки може бути вчинена до кінця березня, наступного року, наступним за роком, коли особа повинна була стати податковим резидентом Португалії. Статус NHR  не прив’язаний до жодної професії, проте надає пільги для «high valueadded activities», однією з яких є ставка ПДФО – 20% тільки з доходів отриманих як думаєте, де?

До переліку входять і IT-спеціалісти, і навіть дантисти. Закортіло набути такого статусу? Зверніться до нас, і ми допоможемо Вам!

Ставки ПДФО є прогресивними — від 14,5% до 53%. Нерезиденти оподатковуються за ставкою 25% від оподатковуваної винагороди в 2022 році. Не забувайте про обов’язок зі сплати соціальних внесків.

Оподаткування самозайнятих – ставки є тотожними ставкам фізичних осіб, проте відмінність криється у базі оподаткування для самозайнятих – 75% від винагороди. Особливості щодо бази оподаткування передбачені і для соціальних внесків.

Оподаткування компаній: для малих та середніх – 17%; фіксована ставка для доходу, отриманого компаніями-нерезидентами – 21%; муніципальний збір – до 1,5% (залежно від муніципалітету).

Португалія має багато можливостей та переваг, які можуть стати Вам у нагоді. Якщо Вас зацікавила дана інформація, то очікуємо повідомлення для швидкої та якісної реалізації Ваших планів!

+38 063 466 8242

Marketing_crowe_legal@crowe.com.ua

ru_RUРусский