ПОДПИШИТЕСЬ НА НАШИ
НОВОСТИ И АНОНСЫ.

 

  • З 01.10.2022 останні зміни до Постанови № 18 НБУ розширили права і можливості юридичних осіб для фінансування нерезидентних структур, а саме філій, представництв та іноземних підрозділів юр. компаній, але є певні обмеження:

— перекази дозволені лише для утримання відповідних філій чи підрозділів та          здійснюються через один банк;

— переказ здійснюється у межах загальної суми коштів, що були переказані цією юр. особою-резидентом протягом 2021 для утримання його відокремлених підрозділів, при цьому щомісячний обсяг переказів не має перевищувати 1/4 від цієї суми;

— перекази мають здійснюватися за рахунок наявної в бізнесу власної іноземної валюти (не куплених, не залучених у формі кредиту, позики).

  • Попередньо були внесені зміни в Постанову № 153 НБУ, яка регулює питання імпорту. Зараз Постановою № 18 НБУ внесено зміни безпосередньо стосовно можливості перерахування нерезидентам агентських та комісійних винагород.
  • Певні послаблення для врегулювання саме готівкового ринку валют. З 01.10.2022 вступили зміни, відповідно до яких ліміт на купівлю валюти (безготівкової) з попереднього розміру 50 000 грн збільшено до 100 000 грн. Таким чином НБУ намагається врегулювати ситуацію на готівковому валютному ринку, а також мотивувати громадян, які планують зберігати свої активи та планують їх конвертувати в валюту через інструмент довгострокових депозитів і купівлю саме безготівкової валюти.
  • З 05.10.2022 НБУ заборонено Р2Р-перекази з гривневих платіжних карток українських банків на картки іноземних банків, але можливо переказувати кошти між гривневими платіжними картками українських банків, незалежно від країни фактичного перебування клієнта. Проте дозволені Р2Р-перекази з валютних платіжних карток українських банків на картки іноземних банків у межах щомісячного ліміту в розмірі 100 тис. грн.
  • Регулювання порядку завершення валютного контролю стосовно операцій пов’язаних з гуманітарною допомогою. Визначено декілька підстав для завершення валютного контролю:

— при наявності митних документів — завершення митного контролю гуманітарної               допомоги є дата пропуску через митний кордон.

— у випадку відсутності документів про перетин митного кордону України — датою      завершення валютного контролю є відмітки від суб’єктів, які отримали ггуманітарну   допомогу.

Готові провести зустріч або дзвінок (Zoom, Teams, Googlemeet) із зазначеного питання. Просимо повідомити зручні вам дату та час.
+38 063 466 8242
Marketing_crowe_legal@crowe.com.ua

З повагою,

Андрій Духницький

ru_RUРусский