SUBSCRIBE TO OUR
NEWS AND ANNOUNCEMENTS.

Шановні панове,
Із задоволенням повідомляємо, що за минулий тиждень команда Crowe Mikhailenko зняла ризиковість з двох компаній — наших клієнтів. Коротко ділимося з вами досвідом.

Наразі досить велика кількість компаній не має можливості подавати всю податкову звітність та/або не сплачувати усі податкові зобов’язання, що спричинено військовою агресією російської федерації.

Це, як показала практика, стало підставою для податкової служби до застосування щодо багатьох таких компаній ознак ризиковості, що унеможливило реєстрацію ними податкових накладних та фактично призвело до зупинення діяльності. В усних коментарях податкова служба зазначила, що це відбувається автоматично і така ситуація по Україні є масовою.

При встановлені статусу ризиковості податкова служба наразі посилається, як правило, на ознаки 7 та 8 Критеріїв ризиковості:
«<…> 7. Платником податку на прибуток підприємств не подано контролюючому органу фінансової звітності за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України.
8. У контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування. <…>»

Зі свого боку зазначаємо, що, не дивлячись на те, що у п. 7 мова йде тільки про фінансову звітність, на практиці податкова служба іноді посилається на нього й у разі неподання декларації з податку на прибуток (навіть коли фінансова звітність була подана).

Також звертаємо увагу, що у кейсах, які ми супроводжували, алгоритм дій полягав у наступних кроках:
— визначення дійсних підстав встановлення критерію ризиковості (тип неподаної звітності тощо);
— підготовка до подача необхідних пояснень в рамках Порядку № 1165 (при необхідності — декларацій, фінансової звітності);
— робота з податковою щодо перевірки врахування виконаних вимог на зняття ризиковості.

На практиці це дозволило зняти ознаку ризиковості протягом декількох днів та фактично відновити діяльність компанії.
До речі, податкова служба, на жаль, не надала коментарів щодо зняття ризиковості у разі, якщо компанія не подає декларації та/або не сплачує податки та подала заяву про неможливість виконання податкових обов’язків. Працюємо далі над цим напрямком.

Якщо до вашої компанії застосовано ознаку ризиковості та/або реєстрація податкових накладних зупиняється з інших причин, готові зустрітися у вами у нас в офісі або провести дзвінок (Zoom, google meet, Teams) та проговорити питання. Просимо повідомити зручні вам дату та час.
+38 063 466 8242
Marketing_crowe_legal@crowe.com.ua

З повагою,
Дмитро Михайленко,
Віталій Смердов,
Сергій Клюца

ru_RUРусский