ПОДПИШИТЕСЬ НА НАШИ
НОВОСТИ И АНОНСЫ.

Шановні панове,
На оглядовому вебінарі минулого тижня наша команда розглянула наступні питання:

— Комітет ВР України, Мінфін та ДПС розглядають можливість скасування єдиного податку 2% до закінчення воєнного стану. З цього приводу слід підготуватися для врахування перехідних положень, оскільки перехід з єдиного податку на загальну систему може призводити до подвійного оподаткування. Наразі це питання законодавчо не врегульовано і податкова служба прямо підтверджує подвійне оподаткування у таких випадках, але відповідний законопроект вже на розгляді ВР України. Ми зі свого боку долучаємося до його опрацювання.

— Також Комітет ВР України наразі опрацьовує доповнення до ПКУ щодо КІК. Зокрема, розглядається проблематика тлумачення «substance» для КІК, оскільки тлумачення, яке наразі міститься в ПКУ, є доволі широким і може призводити до зловживань з боку податкової служби.

— Нещодавно Міністерство фінансів Польщі розмістило коментар щодо оподаткування українців, які одержують доходи на підставі трудових відносин. Мінфін Польщі стверджує, що доходи українців від українських роботодавців мають оподатковуватись у Польщі, якщо українець перебуває у Польщі довше 183 днів. Зі свого боку зазначимо, що ця позиція не враховує стандартів, закріплених у міжнародних конвенціях про уникнення подвійного оподаткування, бо не враховано такі критерії як місце знаходження житла, центру життєвих інтересів тощо. Тим не менш, цю позицію слід враховувати для оцінки податкових ризиків у тому числі, якщо ви та/або ваша команда наразі перебуває у Польщі.

У разі виникнення додаткових питань з цього приводу, готові прокоментувати на зустрічі / дзвінку (zoom, google-meet, teams). Просимо повідомити зручні для вас дату та час.
+38 063 466 8242
Marketing_crowe_legal@crowe.com.ua

 

З повагою,
Дмитро Михайленко,
Віталій Смердов

ru_RUРусский