ПОДПИШИТЕСЬ НА НАШИ
НОВОСТИ И АНОНСЫ.

Шановні панове,

 

Минулого тижня наша команда проводила вебінар з актуальних податкових спорів.

 

З рішень, які слід звернути особливу увагу, кейс АТБ-маркет щодо нереальності операцій з підстав проблемного контрагента.

 

Раніше судова практика виходила з того, що наявності відкритого кримінального провадження щодо посадових осіб контрагента було достатньо для визнання операцій з ним нереальними. Це призводило до скасування за такими операціями податкового кредиту та витрат з податку на прибуток.

 

Після появи постанови Великої Палати Верховного Суду від 07 липня 2022 у справі № 160/3364/19 (https://reyestr.court.gov.ua/Review/105852864) підхід суддів повинен змінитися.

 

Зазначеною постановою визначено, що до цього часу сформувалась хибна судова практика щодо використання контролюючими органами матеріалів досудового розслідування та вироків суду у кримінальних провадженнях за ст. 205 Кримінального кодексу України для обґрунтування донарахування грошових зобов’язань платникам податків (п. 133 постанови).

 

Враховуючи це, платник податків не може нести відповідальність за вчинені контрагентом правопорушення. Таким чином, судова практика повинна змінитися в кращу для платників податків сторону.

 

Між тим, звертаємо увагу, що наразі зарано очікувати швидких змін у практиці податкових перевірок. Тому закликаємо як і раніше проявляти належну обачність і максимально перевіряти своїх контрагентів перед тим, як здійснювати з ними операції — перш за все, це стосується нових контрагентів. Таку перевірку можна робити, наприклад, шляхом запиту документів перед укладенням договору (щодо наявних основних засобів, трудових ресурсів тощо), шляхом оцінки відкритих реєстрів на предмет наявності податкового боргу, судових спорів тощо, шляхом оцінки інших відкритих інформаційних джерел. Наша команда на постійній основі проводить таку роботу — як за окремими замовленнями (наприклад, під час укладання договору з новим контрагентом), так і під час податкових аудитів.

 

У разі, якщо у вас є додаткові питання з цього приводу та/або ви хотіли б здійснити перевірку контрагентів на предмет ризиковості, будемо раді допомогти. Просимо повідомити зручні для вас дату та час для зустрічі / дзвінку (zoom, google-meets, teams).

+38 063 466 8242

Marketing_crowe_legal@crowe.com.ua

 

З повагою,

Дмитро Михайленко,

Віталій Смердов

ru_RUРусский