SUBSCRIBE TO OUR
NEWS AND ANNOUNCEMENTS.

Шановні панове,

ВР України 20 вересня прийняла зміни до Податкового кодексу України щодо оподаткування операцій з об’єктами нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому. Закон прийнятий на базі законопроекту № 7683 (далі — Закон).

Дата набрання ним чинності — з першого числа місяця, наступного за місяцем опублікування Закону України «Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому», але не

раніше першого числа місяця, наступного за місяцем його опублікування.

Наразі Закон ще не підписано Президентом України.

Без перебільшення, Законом вносяться важливі поправки до ПКУ, зокрема:

— перше постачання житла буде оподатковуватись ПДВ за касовим методом;

— на операції з першого постачання житла правила оподаткування ПДВ для довгострокових договорів не застосовуються. При цьому Законом передбачені перехідні норми щодо постачання житла, договори на які укладені та дозвіл на виконання робіт щодо яких отримано до набрання чинності Законом;

— запроваджуються збільшуючі та зменшуючі коригування для цілей податку на прибуток за операціями з продажу житла;

— вносяться відповідні поправки до оподаткування продажу нерухомості фізичними особами.

Крім того, Законом доповнено склад активів інститутів спільного інвестування для цілей застосування пільги. Між тим, за нашою оцінкою, воно не повинно негативно вплинути на порядок застосування пільги.

Пропонуємо вам провести зустріч або дзвінок з цього приводу та проговорити вплив зазначених змін на ваш бізнес. Просимо повідомити зручні вам дату та час.

+38 063 466 8242

Marketing_crowe_legal@crowe.com.ua

 

З повагою,

Віталій Смердов,

Вікторія Власенко

ru_RUРусский