ПОДПИШИТЕСЬ НА НАШИ
НОВОСТИ И АНОНСЫ.

Пропустили наш вебінар про податкові питання щодо режиму Дія Сіті? Тримайте коментарі по практичним питанням від нашої команди.

На вебінарі відзначили значну податкову економію у разі вибору Дія Сіті для моделі роботи української IT-компанії із найманими співробітниками. Щодо моделей з ФОП IT-фахівцями, то перехід на режим Дія Сіті зменшить податкові ризики/трудові ризики. Кожну модель та податковий ефект від переходу на режим Дія Сіті наша команда в кожному конкретному кейсі аналізує індивідуально.

Чи знаєте, що режим Дія Сіті обирають компанії з інших галузей? Наприклад, такі:

  • Банки та фінансові установи
  • Компанії, які реалізують ПЗ та «залізо»
  • Постачальники рекламних послуг та послуг з маркетингу
  • Великі торгові компанії, а саме рітейлові мережі
  • Інші компанії з великим штатом IT-фахівців.

Якщо є певна невпевненість у можливості потрапляння під режим Дія Сіті вашої бізнес діяльності, можна також подати запит до Мінцифри, чим регулярно займається команда Crowe Mikhailenko.

Обговорили також моделі робіт з набуття статусу Дія Сіті непрофільних IT-компаній: або створюється нова компанія, або приводиться у відповідність вже існуюча компанія. Послуги, які надаватиме така компанія з точки зору оподаткування ПДВ – потрібно аналізувати індивідуально в кожному конкретному випадку.

До нас часто звертаються по питанню нещодавнього нововведення постановою КМУ, яким дозволили під час воєнного стану не застосовувати вимоги деяких пунктів Закону про Дія Сіті. Однак завдяки отриманої нами інформації з Мінцифри, повідомляємо, що існують підводні камені, з якими можемо поділитися в індивідуальному порядку.

Також обговорили питання як розраховувати треш холд 240 тис. євро. Нагадуємо, що до осіб, які отримують за трудовим договором та гіг-контрактом понад 240 тис. євро за календарний рік, не застосовується пільгова ставка 5% ПДФО на суму такого перевищення.

Порушили також тему, що найчастіше питання на практиці – коли вигідно, а коли не вигідно обирати податок на виведений капітал (ННВК)? Для відповіді це питання потрібен детальний аналіз операцій за минулі періоди, і навіть аналіз бізнес діяльності у майбутньому. Висновок, що ННВК не завжди є вигідним варіантом для платника податків, ґрунтується на наших спостереженнях та розрахунках в окремих кейсах.

До речі дивіденди не оподатковуються ПДФО 5% та військовим збором 1.5% у разі вибору режиму ННВК і, якщо дивіденди не виплачуються 2 роки поспіль. Звертаємо увагу, що законодавець має на увазі 2 календарні роки. Штрафи, втрата режиму ННВК за недотримання правила про невиплату дивідендів 2 роки поспіль – не передбачено.

ru_RUРусский