ПІДПИШІТЬСЯ НА НАШІ
НОВИНИ І АНОНСИ

Шановні панове,

 

Ряд країн ЄС вже висловили свою позицію щодо оподаткування українців, які тимчасово виїхали за межі території України у зв’язку із збройною агресією рф.

Литва також опублікувала свою позицію — вона розміщена за посиланням https://www.vmi.lt/evmi/en/duk1?fbclid=IwAR396GwMde4l07x52SB8IP3xMbDbFgC5tPXo3papF3hB8kiPyvCRD5L_1c4&lang=en

 

Ця позиція є досить ліберальною і стосується фізичних осіб — резидентів України, які зареєстровані підприємцями в України (незалежно від системи оподаткування). Литва не розглядає таких фізичних осіб як своїх податкових резидентів, не вимагає від них реєстрації підприємцями у Литві, сплати податку від підприємницької діяльності та подання декларації, але лише у разі виконання наступних умов:

а) прибули до Литви після 24 лютого 2022 року (умова виписана не явно, але вона мається на увазі),

та

б) продовжують здійснювати свою діяльність на підставі контрактів, укладених з клієнтами в Україні до прибуття в Литву (тобто важливо, щоб такі особи не укладали у Литві нових контрактів).

При цьому в своєму висновку Литва не посилається на жодні додаткові умови, такі як, місце знаходження центру життєвих інтересів, тривалість перебування у Литві (зокрема, до 183 календарних днів чи довше) тощо.

 

Якщо у вас є питання щодо позиції інших країн та подвійного оподаткування, готові проговорити їх із вами. Просимо повідомити зручні вам дату та час.

+38 063 466 8242

Marketing_crowe_legal@crowe.com.ua

 

З повагою,

Дмитро Михайленко,

Віталій Смердов,

Конюль Гасанова

команда Crowe Mikhailenko

ru_RUРусский