ПОДПИШИТЕСЬ НА НАШИ
НОВОСТИ И АНОНСЫ.

Податки у будівництві і нерухомості пост-реліз вебінару

18 серпня команда Crowe Mikhailenko проводила тематичний вебінар, присвячений оподаткуванню у будівництві та операцій з нерухомістю (зокрема, продаж нерухомості, оподаткування пошкодженої нерухомості тощо). Також були розглянуті зміни у регулюванні обігу будівельних матеріалів.
Питання, які розглядалися:
● Законопроект №7364 (вже прийнятий і направлений на підпис Президенту України). Він врегульовує податкові питання благодійної допомоги фізичним особам, постраждалим від збройної агресії рф, та деякі інші питання. При цьому зміни в оподаткуванні будівельних операцій, які містилися в ньому, були перенесені до іншого законопроекту.
● Оподаткування міжнародних структур, новини щодо КІК, інформація від Мінфіну щодо запуску в Україні автоматичного обміну інформацією, актуальна судова практика;
● Моделі продажу нерухомості з оптимальним оподаткуванням
● документальне оформлення пошкоджень ТРЦ, а саме: чи є обов’язковою процедурою проведення інвентаризації та обстеження пошкоджень ТРЦ.
● Наголосили, що за результатами обстеження складається звіт з рекомендаціями стосовно подальшої експлуатації об’єкта.
● Розглянули порядок проведення інвентаризації та строки, з урахуванням змін до Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань в редакції № 879 від 29.07.2022.
● Обговорили бухгалтерський, податковий облік та необхідне документальне оформлення при частковій ліквідації ТРЦ (частини основного засобу). У разі часткової ліквідації ОЗ математично не виникає впливу на податок на прибуток, не виникає ПДВ за п. 189.9. ПКУ при повному документальному оформленні.
● Звернули увагу на неможливість проведення інвентаризації щодо основних засобів, розташованих на тимчасово окупованих територіях. А отже, відповідно, неможливості проведення часткової ліквідації щодо таких ОЗ. До таких ОЗ можуть бути застосовані інші процедури, зокрема: зменшення корисності активу.
● Розглянули зміни у законодавстві стосовно нового визначення поняття будівельний виріб.
● Проаналізували Закон “Про надання будівельної продукції на ринку”, який набирає чинності з 01.01.2023. Одним із основних нововведень стала нова процедура підтвердження якості :
1. Визначити, чи підпадає продукція під регулювання Закону.
2. Визначаємо регламентну технічну специфікацію (РТС) на продукцію.
3. Оцінка та перевірка стабільності показників будівельної продукції.
4. Складається декларація показників
5. Товар маркується знаком відповідності та виробу присвоюється номер.

Просимо повідомити нас, якщо ви бажаєте отримати запис вебінару — https://events.ppk.org.ua/product/aktualni-pitannya-ta-vikliki-u-sferi-budivnicztva/

Також у разі наявності питань з оподаткування у будівництві та/або за операціями з нерухомістю, із задоволенням проведемо зустріч або дзвінок (Zoom, google meet, teams тощо). Просимо повідомити зручні для вас дату та часhttps://docs.google.com/forms/d/14iqVOQxKkh2LG-B2tOyQIluyUMofPw_t0PCuyQ4w3WQ/edit

З повагою,
Дмитро Михайленко,
Віталій Смердов,
Вікторія Власенко,
Сергій Клюца

ru_RUРусский