ПІДПИШІТЬСЯ НА НАШІ
НОВИНИ І АНОНСИ

19.08.2022 року відбувся вебінар «Релокація та діяльність українських компаній в Польщі» стосовно практичних аспектів вказаного питання.
Спікер Андрій Духницький зосередив увагу на реєстрації компаній у Польщі. Визначено два основні шляхи можливі при реєстрації Компаній: через S24 (електронна реєстрація) та у звичайному режимі через польський судовий реєстратор KRS (Krajowy Rejestr Sądowy).

Алгоритм реєстрації є таким: 1) складання та підписання установчого договору; 2) складання та подання заяви на реєстрацію фірми в Польський судовий реєстр (KRS) за місцем реєстрації; 3) сплата судового мита і вартості оголошення в судовому та господарському віснику; 4) KRS видає свідоцтво про реєстрацію; 5) реєстр направляє заяви в інші фонди разом з інформацією про реєстрацію в KRS; 6) виготовлення печатки підприємства, відкриття банківського рахунку та актуалізація даних у податковій за місцем реєстрації. Також компанія повинна визначити види діяльності за польським класифікатором видів діяльності (код PCD).

Загалом первинна реєстрація може тривати від кількох днів до 2-3 тижнів, а вже внесення змін до реєстру щодо створеної компанії може тривати до 3-4 місяців.
Андрій Духницький підкреслив, що іноземці без наявності посвідки на постійне проживання в Польщі можуть відкрити фірму лише в формі ТОВ, акціонерного товариства, командитного товариства і командитно-акціонерного товариства. Після чого було роз’яснено вимоги до ТОВ, учасників, власників та правління Компанії, а також розкрито особливості створення та функціонування філій і представництв на території Польщі.
Після завершення реєстрації компанії постає питання щодо наповнення її активами в умовах валютних обмежень на вивід валюти з України. Одним з можливих варіантів є внесок до статутного капіталу товарно-матеріальних цінностей (ТМЦ) або основних засобів (оподаткування буде нейтральним).
Компанія може вибрати оподаткування: 1) за загальною системою: 19% (компанії з оборотом понад 2 млн євро в рік) або 9% (для малих підприємств та для тих, хто тільки почав свою діяльність); 2) за естонською моделлю, тобто застосування ПнВК: 10% (для малих підприємств, оборот до 2 млн євро в рік) або 20% (оборот більше 2 млн євро в рік).
Так для переходу на ПнВК необхідно бути зареєстрованим у формі ТОВ або АТ; засновники – фізичні особи; Ви не є акціонером в інших компаніях; мати певну кількість працівників; пасивні доходи не перевищують 50% доходів усієї компанії тощо.
Ставка ПДВ у Польщі складає 23%, пільгові ставки – 0%, 5% та 8%.
Якщо у Вас немає можливості зареєструвати компанію у Польщі – наша команда знайшла вихід з цієї ситуації. Так, реєстрація платником ПДВ та наявність складу у Польщі дозволить безперешкодно здійснювати операції між Україною та країнами ЄС.
Тому для отримання номеру ПДВ компанією потрібно: 1) підготувати документи, що дозволяють отримати податковий номер (NIP) перед номером ПДВ (установчі документи, опис діяльності, причина реєстрації, виписка з банку про відкритий рахунок тощо); 2) мати представника, який не має податкової заборгованості, має гарну репутацію, певну кваліфікацію та можливість надавати послуги бухгалтерського характеру або виконувати роль податкового юриста.

 

Якщо вас зацікавила дана тема, ви можете придбати наш відеозапис за ось цим посиланням — https://events.ppk.org.ua/product/re%d1%94stracziya-ta-diyalnist-ukra%d1%97nskih-kompanij-u-polshhi/

 

З повагою,

команда Crowe Mikhailenko 

ru_RUРусский