ПОДПИШИТЕСЬ НА НАШИ
НОВОСТИ И АНОНСЫ.

16.08.2022 року Дмитро Михайленко та Віталій Смердов виступили на панельній дискусії CFO Club.

Дмитро Михайленко розпочав свою доповідь з демонстрування презентації щодо наявності різних підходів інших країн стосовно визначення статусу резидентства, аргументуючи свою позицію Конвенцією або базуючись на локальному законодавстві країн. За цим критерієм, з погляду ризик-менеджменту, було виокремлено наступні підходи:

-ліберальний (Іспанія, Бельгія, Польща) – врахування Конвенції;
-фіскальний (Німеччина, Естонія, Ірландія, Велика Британія, Словаччина тощо) – врахування локального законодавства.
Спостерігається ігнорування Конвенції національним законодавством деяких країн, до яких вимушено виїхали українці.
Лист польської Податкової служби виявився позитивним з тієї точки зору, що нею було взято до уваги критерії Конвенції для визначення резидентства особи, що свідчить про ліберальність підходу цієї країни.
Більш жорстким є підхід Бельгії, оскільки останньою було зазначено, що знаходження родини разом з Вами в Бельгії, може стати підставою для визнання Вас резидентом Бельгії. Але Ви можете звертатися до податкової служби та доводити свій статус податкового резидента України, посилаючись на критерії з Модельної конвенції ( будинок, реєстрація ФОП в Україні тощо).
Підсумовуючи, важливо зважено підійти до вибору країни, яка є найбільш ліберальною по відношенню до українців або ж не очікувати перевищення проживання 183 днів в країні перебування та переїжджати до іншої.

Нами було проаналізовано 15 країн світу, але ми чітко бачимо, що податкове навантаження в Україні є найоптимальнішим. Слава Україні!

Віталій Смердов розкрив питання оподаткування ФОПів, які перебувають за кордоном, і підкреслив проблемні аспекти. Зокрема, мова йде про фіскальний підхід щодо коштів, отриманих на закордонні рахунки.
Було опубліковано два листи, де українська податкова вказала, що можна відкривати рахунки за кордоном, але потрібно зараховувати кошти на українські рахунки.
Якщо ці суми не будуть зараховані на український рахунок, то вони будуть оподатковані як дохід отриманий з джерел за кордоном. В результаті доведеться сплатити 19%.
Стосовно платіжних рахунків, звертаємо увагу на те, що будуть констатуватись порушення, якщо розрахунки здійснені не в грошовій формі.
Щодо оподаткування – в Податковому кодексі України не було вказано, що якщо ФОП не перерахував кошти, то повинен оподатковуватись в порядку правил оподаткування фізичної особи.
Ми з цим не погоджуємось, і тому беремо активну участь у внесенні пропозицій щодо зміни вищезазначеної позиції.

Якщо у Вас виникли додаткові запитання або потрібні роз’яснення, будь ласка, зв’яжіться з нами.

+38 063 466 8242
Marketing_crowe_legal@crowe.com.ua

ru_RUРусский