ПОДПИШИТЕСЬ НА НАШИ
НОВОСТИ И АНОНСЫ.

Шановні друзі!

Стосовно повідомлення КІК наголосили, що для повідомлення КІК електронна форма є єдиною правильною, при заповненні якої варто уважно дивитися на поля та заповнювати/вносити зміни у випадку, якщо система видає помилку для того, щоб уникнути відповідальності, адже неподання такого повідомлення тягне за собою накладення штрафу.

 

З питання бюджетних відшкодувань було повідомлено наступне:

Бюро економічної безпеки перевіряє господарські операції, стосовно яких було заявлено отримання бюджетного відшкодування. Однак на даний період ми не рекомендуємо звертатися із такою вимогою, адже через значний дефіцит бюджету таким запитам приділяється особлива увага як і БЕБ, так і податкової. Законодавчих обмежень щодо бюджетного відшкодування наразі немає, але на практиці можуть бути складнощі з його виплатою.

Наразі ми плануємо провести проект щодо внесення змін до законодавства для введення гарантій  для компаній щодо бюджетних відшкодувань, які повернені суми будуть направляти на оплату імпорту. Даний проект знаходиться на стадії підготовки та пошуку зацікавлених сторін.

 

На оглядовому вебінарі також було розглянуто лист податкової щодо звільнення від штрафів на період карантину. В  Податковому кодексі зазначається, що на період воєнного стану не діють звільнення від штрафів у зв’язку із карантином. Однак податківці в своєму серпневому листі  посилають на п.52-1 підрозділу 10 розділу ХХ “Перехідні положення” ПК, де вказується, що штрафні санкції не застосовуються на період дії карантину.  Така позиція податків є дивною, і, скоріш за все, помилкою, але її, як і деякі інші положення ПК можна застосовувати як аргумент захисту у випадку прострочення строків.

На оглядовому вебінарі також розглянули лист німецьких податківців щодо податкового резидентства тимчасово переміщених українців.  У листі зазначають, що надання ІПН не дає жодних прав щодо статусу проживання особи та дозволу на роботу, а ґрунтується виключно на податкових нормах.

Присвоєння ІПН відбувається за місцем проживання, навіть якщо особа подала заявку на отримання притулку, але поки тимчасово перебуває в місці первинного прийому, спортзалах або модульних будинках для біженців. Дане твердження свідчить про фіскальний підхід німецьких податківців, який притаманний  також і Естонії, на відміну від ліберального підходу в Польщі, Іспанії чи Ірландії.

 

Якщо вас зацікавила дана тема, ви можете купити відео-запис вебінару на нашому сайті: https://events.ppk.org.ua/videozapisi-vebinarov/

З повагою,

команда Crowe Mikhailenko

ru_RUРусский