ПОДПИШИТЕСЬ НА НАШИ
НОВОСТИ И АНОНСЫ.

10.08.2022 року традиційно відбувся оглядовий вебінар, присвячений актуальним змінам податкового законодавства,  розгляду листа німецької податкової щодо питання податкового резидентства, актуальним питанням ТЦУ та валютного регулювання, а також окремий блок ІТ-права щодо правильного визначення підсудності справи.

  1. Під час вебінару розглянули основні ідеї Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання деяких нестандартних форм зайнятості» від 18 липня 2022 року № 2421-IX, який набрав чинності з 10.08.2022.  Даним законом вводиться можливість підписання трудових договорів з фіксованим робочим часом (базові години, дні). З цікавого: працівники мають право відмовитися від роботи, якщо вона була надана поза фіксованим часом. У випадку, якщо роботодавець не має роботи та завдань для працівника, то зафіксований мінімум робочого часу, які він має оплатити, — 32 годин. Крім того, існує обмеження для роботодавця стосовно кількості укладених договорів  з фрілансерами — 10% від кількості працівників, тобто на 10 працівників тільки 1 може бути фрілансером. Для працівника немає обмежень в кількості договорів, які він може укладати з різними роботодавцями.
  2. Крім того озвучили актуальне питання з яким звертаються клієнти: чи мають право мобілізовані ФОП чи працівники отримувати сторонні доходи, крім доходу від військової служби?

Відповідь на це питання можна знайти проаналізувавши Роз’яснення НАЗК № 6 від 14.03.2022, де вказується, що проходження особами, зазначеними у п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (де зазначені посадові особи), військової служби та служби у складі Сил територіальної оборони Збройних Сил України та добровольчих формувань територіальних громад за контрактом не є порушенням обмеження, передбаченого у п. 1 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про запобігання корупції». Однак наші юристи планують звертатися до НАЗК для отримання роз’яснення щодо питання чи вважається мобілізована особа посадовою особою. Про отримання відповіді буде повідомлено на черговому оглядовому вебінарі.

Також розглянуто судову практику по ТЦУ : справа Ferrexpo

У цій справі слід відмітити декілька ключових тез.

  1. Позиція платника податків полягала в тому, що минув строк позовної давності, згідно з редакцію статті 39 ПКУ, яка діяла на момент подачі декларації (1095 днів). Податківці ж наполягали на тому, що слід застосовувати редакцію статті, яка діяла на момент проведення перевірки (2555 днів). Верховний суд визнав правильною позицію податківців.
  2. Інше питання судового розгляду — при розрахунку ціни платник податку користувався методом відповідно до розділу 10 ПКУ (аналізоване джерело), а податкова — стандартний метод порівняльної неконтрольованої ціни, розкритикувавши джерело, яке платник податків взяв для аналізу (ДП Держзовнішпромекспертиза), та запропонувавши аналізувати  дані S&P Global Platts, як більш надійного та добре відомого постачальника релевантної інформації. Однак і апеляційний, і Верховний суд стали на сторону платника податків.
  3. При корегуванні цін на якісні характеристики товару платник податків вказував, що дії податкової є втручанням в підприємницьку діяльність, однак Верховний суд став на сторону податкової та вказав, що свобода підприємницької діяльності та ТЦУ знаходяться в різних сферах правового регулювання. Тому для уникнення подібних спорів при корегуванні ціни  вкрай важливим є врахування як фізичних характеристик товару,  які впливають на ціну товару, так і незалежних і повних даних стосовно ринкової ціни.

Після розгляду цієї справи був анонсований практикум щодо ТЦУ, який відбудеться 8 вересня 2022 року. На ньому в деталях будуть обговорюватися актуальні питання щодо заповнення і подання звіту з контрольованих операцій та нюанси заповнення повідомлення про міжнародну групу компаній. Не оминуть уваги і такі питання, як новий порядок щодо сировинних товарів та свіжа судова практика щодо кейсів по ТЦУ.

 

Якщо вас зацікавила дана тема, ви можете купити відео-запис вебінару на нашому сайті: https://events.ppk.org.ua/videozapisi-vebinarov/

З повагою,

команда Crowe Mikhailenko

ru_RUРусский