ПОДПИШИТЕСЬ НА НАШИ
НОВОСТИ И АНОНСЫ.

03.08.2022 року традиційно відбувся оглядовий вебінар, присвячений актуальним змінам податкового законодавства та розгляду нової судової практики.

 1. На початку вебінару було підбито підсумки конференції «Україна на міжнародній арені».
 2. Було надано відповіді на деякі питання, що обговорювалися на заході з IT-комітетом EBA щодо ДіяСіті. Зокрема:
 • Чи активно в режим ДіяСіті переходять компанії в умовах війни? Які компанії переходять у режим ДіяСіті? Компанії переходять регулярно, зміни можна відслідковувати у відкритому реєстрі. Діяльність компаній, які переходять у режим різна, але тут головним показником є чисельність департаментів, а не галузь їх діяльності.
 • Чи застосовуються пільгові ставки ПДФО та ЄСВ, якщо компанія не обрала режим ПнВК? Так, застосовуються.
 • Чи потрібно подавати окрему заяву на обрання ПнВК у разі, якщо вона вже була до цього подана? Не потрібно, але на всякий випадок радимо клієнтам подати ще раз.
 • Чи є обмеження щодо посад, функцій, що можуть бути покладені на працівника чи спеціалістів Дія Сіті? Чи можна директора, бухгалтера завести під гіг-контракт? Таких обмежень немає.
 1. 22 липня 2022 року ДПС опубліковано лист про податкові преференції для індустріальних парків. Зокрема, зазначається про звільнення від податку на прибуток протягом 10 років за певних умов та від ПДВ операцій із ввезення на митну територію України обладнання з обов’язком використання виключно в межах індустріальних парків, без права надання в оренду, лізинг чи передачу в користування на будь-яких умовах терміном 5 років. Також надано право звільнення від сплати земельного податку.
 2. Законодавчих обмежень щодо бюджетного відшкодування наразі немає, але на практиці можуть бути складнощі з його виплатою.
 3. Розглянуто судову практику:

І) Щодо нереальності операцій. Надання послуг надається за допомогою працівників або через залучення ФОП. Контрагент повинен відображати всі податки щодо надання послуги у податковій звітності, інакше ДПС поставить питання щодо нереальності надання послуги.

ІІ) Реєстрація податкових накладних на експорт. Компанія реєструвала податкові накладні на дату фактичного вивезення товарів за межі митної території України, про що була зроблена відмітка у митній декларації. ДПС вважала, що реєстрація повинна здійснюватися на дату оформлення митної декларації. Суд підтвердив правомірність дій компанії.

ІІІ) Постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 20.06.2022 р. у справі № 340/3834/21 підтверджено правомірність рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 02.12.2021 р. по справі № 340/3834/21 щодо правомірності застосування ставки податку в розмірі 5% при виплаті дивідендів.

Суд наголосив, що придбання корпоративних прав також вважається інвестицією і так як вона становить не менше 100000 євро (наразі більше 500 тис. євро) та компанія Кінтас Лімітед (Кіпр) володіє більше ніж 20% (наразі 100%) статутного капіталу компанії, що сплачує дивіденди, то всі умови, визначені Конвенцією між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи дотримані.

6) Польща планує запровадження використання Дії пл. для українців на всій території ЄС.

7) 28 липня 2022 року ВРУ підтримала в цілому законопроєкт №7550 про встановлення правових та соціальних гарантій для громадян Польщі, які перебувають на території України. Ним передбачено, що громадяни Польщі можуть перебувати на території України впродовж 18 місяців після ухвалення закону та користуватися усіма правами й свободами, як і громадяни України, а саме:

 • права на працевлаштування без спеціального дозволу на застосування праці іноземців;
 • державну реєстрацію як платників податків та отримання реєстраційного номера облікової картки платника податків;
 • провадження господарської діяльності;
 • здобуття освіти, соціальні виплати, медичне обслуговування на умовах громадян України.

8) Позиція ВС щодо відшкодування шкоди з РФ, а також нові законопроєкти щодо цього питання.

Постанови КЦС ВС від 14.04.2022 у справі №308/9708/19, від 18.05.2022 у справі № 760/17232/20-ц – про позбавлення Росії судового імунітету за шкоду від війни. Підтримання імунітету РФ є несумісним із міжнародно-правовими зобов’язаннями України у сфері боротьби з тероризмом, а також з огляду на порушення РФ державного суверенітету України. Отже, не є здійсненням РФ своїх суверенних прав, що охороняються державним імунітетом.

До першого читання готується проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо судового розгляду справ про відшкодування шкоди, завданої внаслідок збройної агресії проти України». Передбачає заборону РФ посилатися на імунітет. У ГПК буде продубльована норма ЦПК про право пред’явлення позову про відшкодування шкоди від війни за місцезнаходженням позивача. Також передбачається процедура повідомлення відповідача.

 

З повагою,

команда Crowe Mikhailenko

ru_RUРусский