SUBSCRIBE TO OUR
NEWS AND ANNOUNCEMENTS.

Шановні друзі!

Протягом останніх двох тижнів відбулися ліберальні зрушення в режимі валютного контролю.

По-перше, вкотре розширився перелік «товарів критичного імпорту». Наразі він охоплює також юридичні, бухгалтерські, консультаційні послуги, а також ліцензійні платежі по об’єктах інтелектуальної власності. Це дозволяє підприємством вільніше розпоряджатися валютними рештками на банківських рахунках.

По-друге, Національний банк нарешті підняв офіційний курс долара та євро, практично довівши його до ринкового курсу. Це означає, що українські експортери, включаючи не лише підприємства, а й численних підприємців – айтішників, можуть не лише отримувати винагороду в інвалюті на українські рахунки, а й витрачати її без втрат на обмін між ринковим та офіційним курсом.

Тобто, «обмінний» податок у нас поки що скасовано, що не применшує податку «інфляційного».
Як би там не було, валютні обмеження поступово перестають бути головним фактором стримування в бізнес-плануванні.

Що ще потрібно — інвестування за кордон (на відміну від торгових операцій – оплати товарів, послуг), де застопорили валютні платежі незалежно від сум та лімітів.
Бізнесу, як би там не було, потрібний робочий капітал для розгортання за кордоном. Ті, хто минулого року пішов назустріч «деофшоризації» і переклав свої капітали в Україну, виявилися дискримінованими в порівнянні з іншими бізнесменами, до «деофшоризації» не поспішав.

Щоб якось зрівняти їхні шанси, ми вигадали наступні два прийоми, як наповнити робочим капіталом новостворену структуру за кордоном:
1) внести матеріальні цінності (товари, обладнання) до статутного капіталу новоствореної зарубіжної компанії. Така інвестиція не зазнає обмежень в Україні, а за кордоном, наприклад, у Польщі – дає податковий кредит проти ПДВ, сплаченого для розмитнення внесків у капітал. Далі обладнання можна використовувати проти проектного кредитування, а товари – банально продати та отримати той самий валютний кеш, який не можна перерахувати у вигляді інвестиції з України;
2) вивести товари за агентською моделлю, де закордонна дочірня компанія виступає агентом на продаж за дорученням українців. Продавши товар, іноземна компанія може скористатися відстрочкою 180 днів, яку зараз представляє українське валютне законодавство, і таким чином заробити на обороті капіталу. Крім того, іноземна компанія може заробити агентську винагороду.

Готові обговорювати з Вами та впроваджувати згадані моделі на практиці.

З повагою,
команда Crowe Mikhailenko

+38 044 221 3603
+38 063 466 8242
Marketing_crowe_legal@crowe.com.ua

ru_RUРусский