ПОДПИШИТЕСЬ НА НАШИ
НОВОСТИ И АНОНСЫ.

1) З 19.07.2022 р. набрав чинності Закон № 2352. Серед основних змін:

 • для мобілізованих відмінено збереження середнього заробітку за місцем роботи;
 • стаж військової служби не включається до стажу, який дає право на щорічні відпустки;
 • з’явилися нові підстави для звільнення: смерть підприємця-роботодавця, смерть працівника, відсутність працівника на роботі та інформації про причини такої відсутності понад чотири місяці поспіль, неможливість забезпечувати працівника роботою, визначеною трудовим договором, у зв’язку із знищенням (відсутністю) виробничих, організаційних та технічних умов, засобів виробництва або майна роботодавця внаслідок бойових дій;
 • роботодавець зобов’язаний за заявою працівника, який виїхав за межі території України або набув статусу внутрішньо переміщеної особи, надати відпустку без збереження зарплати на період дії воєнного стану, тривалістю, визначеною у заяві, але не більше 90 календарних днів, без зарахування часу перебування у відпустці до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку;
 • відпускні виплачуються до початку (а не за 3 календарні дні) оплачуваної відпустки;
 • строк звернення до суду щодо виплат, належних працівникові, обмежено 3 місяцями з дня одержання ним письмового повідомлення про суми, нараховані та виплачені йому при звільненні;
 • підвищувати нормальну тривалість робочого часу можна тільки працівникам, зайнятих на об’єктах критичної інфраструктури, з пропорційним підвищенням оплати праці;
 • удосконалено та доповнено механізм призупинення трудового договору та ін.2) 07.2022 р. прийнято Закон на базі законопроекту № 5371 (наразі готується на підпис Президенту). Основна мета Закону — спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність.

  Даним законом врегульовані договірні відносини між працівником і роботодавцем. Спрощений режим регулювання трудових відносин може застосовуватися до трудових відносин, що виникають:

  — між працівником та роботодавцем, який є суб’єктом малого або середнього підприємництва відповідно до закону з середньою кількістю працівників за звітний період (календарний рік) не більше 250 осіб;

  або

  між роботодавцем та працівником, розмір заробітної плати якого за місяць становить понад вісім розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом.

  Договірний режим передбачає обов’язкове укладання трудового договору у письмовій формі при зазначенні істотних умов праці. Трудовий договір може бути розірваний у односторонньому порядку роботодавцем з виплатою компенсації в залежності від стажу роботи працівника у даного роботодавця.

  3) 07.2022 р. прийнято Закон на базі законопроекту № 5161 (наразі направлено на підпис Президенту). Основна мета Закону — врегулювання нестандарних форм зайнятості (зокрема, трудових відносин з фрілансерами).

  Законом передбачена можливість укладання трудового договору з нефіксованим робочим часом.

  Один роботодавець зможе укладати такі трудові договори в кількості, що не будуть перевищувати 10% трудових договорів на його підприємстві.

  Роботодавець зобов’язаний забезпечити мінімальну тривалість оплачуваного робочого часу (32 години) працівника, незалежно від фактичної зайнятості протягом такого гарантійного періоду. Оплата праці здійснюється за фактично відпрацьований час.

  В такому договорі прописуються:

  • строки та спосіб повідомлення працівника про наявність роботи;
  • повідомлення від працівника про готовність приступити до роботи;
  • інтервали роботи, які може вимагати роботодавець.

   

  4) Створення компанії в Великобританії.

  До проведення безпосередньої процедури реєстрації необхідно:

  • відкрити банківський рахунок;
  • вибрати назву компанії та юридичну адресу;
  • підготувати установчі документи.

  Компанію необхідно зареєструвати:

  1. у реєстрі компаній (Companies House);

  2. у Податково-митній службі Сполученого Королівства (HMRC) для сплати корпоративного податку,  відрахування податку на доходи  із зарплати працівників, а також страхування відповідальності роботодавця.

  Засновник компанії має бути як мінімум один (це може бути юридична або фізична особа). Вимоги щодо резидентності відсутні. Мінімальний розмір статутного капіталу – 1 акція, максимальний розмір не встановлено. Вимог щодо номінальної вартості акцій не встановлено.

  Директор може бути як резидентом, так і нерезидентом Великобританії. Може бути адміністративною одиницею або найманим працівником. Наявність секретаря не є обов’язковою.

  Оподаткування:

  • корпоративний податок — 19%
  • ПДВ — якщо дохід від продаж/надання послуг перевищує 85 000 фунтів стерлінгів за останні 12 місяців (разом з тим реєстрація може бути добровільною). Ставка — 20%.
  • ПДФО — прогресивна ставка від 20% до 45% для доходів, що відрізняються від дивідендів.

  Щодо соціальних внесків, то працівники зі щотижневою оплатою праці сплачуватимуть соціальні внески за ставкою 13,25% від щотижневого доходу від 190 до 967 фунтів стерлінгів та 3,25% від доходу, що перевищує цю суму. При цьому роботодавці сплачуватимуть соціальні внески за ставкою 15,05% з усіх доходів, що перевищують 175 фунтів стерлінгів на тиждень.

   

  З повагою,

  команда Crowe Mikhailenko

  ru_RUРусский