ПОДПИШИТЕСЬ НА НАШИ
НОВОСТИ И АНОНСЫ.

Пропустили наш щотижневий вебінар у середу? Тримайте податкові новини від нашої команди.

8 липня прийнято за основу законопроект №7378 щодо звільнення від відповідальності за неоприлюднення фінансової звітності у період війни. Чекаємо прийняття у другому читанні, підписання і оприлюднення.

Підписано закон №2308 щодо звільнення від військового збору деяких категорій платників, зокрема військовослужбовців та працівників ЗСУ.

Звертаємо увагу на податкові нюанси здійснення донатів для ЗСУ через фізичну особу. Коли фізична особа збирає гроші для ЗСУ і отримує гроші на власний рахунок, то це не вважатиметься благодійною допомогою з точки зору Податкового кодексу. Ризиком є не тільки донарахування податків, а й заблокування рахунку через невизначений статус джерела походження грошей. Вихід із цієї ситуації – проводити збори через благодійні та інші неприбуткові організації.

На сайті ДПСУ з’явився проект Порядку проведення перевірки контролюючої особи. Цікавим є чітке визначення підстав для проведення перевірки. Зокрема, від українських та зарубіжних банків до податкової може надійти інформація, наприклад, про рахунки іноземної юридичної особи. До речі, цим порядком дозволяється опитування посадових осіб чи працівників такої юридичної особи шляхом відеоконференції у разі неможливості опитування на території України.

Також опубліковано проект форми звіту про КІК, яку було свого роду ускладнено. Нагадуємо, що звіт про КІК вперше буде подаватися в наступному році за підсумками цього року.

Ще xотіли наголосити, що ДПСУ активізувалась і почала проводити перевірки, зокрема є вже кейси щодо оскарження фактичних перевірок.

 

З повагою,

команда Crowe Mikhailenko

ru_RUРусский