SUBSCRIBE TO OUR
NEWS AND ANNOUNCEMENTS.

Пост-реліз вебінару від 02.06.2022 року

 

На вебінарі проговорили питання стосовно уцінки та її наслідків для ПДВ, списання, звільнення від оподаткування тощо. Зокрема, щодо податку на прибуток – податкові наслідки за операціями уцінки відсутні. Відповідно до правил бухгалтерського обліку уцінка не призводить до збільшення доходів. Щодо ПДВ – уцінка не є подією для цілей обліку ПДВ.

 

Чи знаєте ви, що на етапі уцінки основних засобів – немає підстав нараховувати ПДВ за п. 198.5 ПКУ? Верховний Суд підтверджує цю логіку.

 

Проаналізували хибні формулювання у первинній документації, що пов’язана з уцінкою. Не рекомендуємо використання формулювань: «Не планується використання у господарській діяльності».

 

З власного кейсу спікери роблять такі рекомендації:

• Повинна бути комплектність первинних документів про уцінку;

• Бажано, щоб уцінка підтверджувалася звітом незалежного оцінювача.

 

Зазначаємо дві особливості. Якщо необоротний актив знищений не у зв’язку з рішенням платника податку, тоді підстав для нарахування ПДВ немає за п.189.9 ПКУ, а сертифікат ТПП не потребується. Однак, при списанні оборотних активів необхідна наявність сертифікату ТПП за п.32-1 Перехідних положень ПКУ.

 

Проговорили також особливості оподаткування податком на землю та податком на нерухомість у воєнний період.

 

Пільга плати на землю дає право не нараховувати та не сплачувати податок на землю починаючи з березня по 31 грудня року в якому буде скасований воєнний стан за земельні ділянки:

• На яких ведуться або велися бойові дії;

• Тимчасово окуповані території;

• Засмічені вибухонебезпечними предметами та на яких є фортифікаційні споруди.

 

Щодо пільги податку на нерухомість, то для фізичних осіб вона дається за 2021 та 2022 роки на територіях:

• На яких ведуться або велися бойові дії;

• Тимчасово окуповані території;

• Стали непридатними для проживання у зв’язку з військовою агресію РФ.

 

Стосовно юридичних осіб – правила дещо інакші.

Увага, постанови з переліком таких територій на даний момент немає! Рекомендуємо або чекати на затвердження переліку та лише потім подати уточнюючі декларації, або вже зараз подати уточнюючі декларації.

 

Звертаємо вашу увагу, що ЗУ від 12.05.2022 № 2260 передбачає, що відновлюються камеральні перевірки!

 

Чи знали ви, що є сприятливий для платника податку механізм списання дебіторської заборгованості? Така заборгованість відображається в обліку по чистій вартості реалізації. Відображається через резерв сумнівної заборгованості. Тобто формується резерв, який включається у витрати. І у разі не розрахування контрагента, тоді заборгованість списується через резерв.

 

Попереджаємо, що у разі списання дебіторської заборгованості напряму у витрати, тоді податкова прискіпливо відноситься до податкових витрат, тобто намагається відкоригувати витрати із податкового обліку.

 

З повагою,

команда Crowe Mikhailenko

ru_RUРусский