SUBSCRIBE TO OUR
NEWS AND ANNOUNCEMENTS.

Шановні друзі!

 

Верховний Суд у рішенні від 22 лютого у справі № 420/12859/21 дійшов правового висновку про те, що обмеження ковід-мораторію на планові податкові перевірки було незаконним. Це пов’язано із тим, що мораторій визначений ПКУ, а його обмеження було здійснено постановою КМУ від 3 лютого 2021 року № 89. Між тим, обмежити мораторій можна було лише шляхом внесення відповідних змін до ПКУ. Таким чином, планові податкові перевірки, які здійснювались у 2021 році, фактично є незаконними.

Повністю підтримуємо рішення Верховного Суду, адже воно відповідає законодавству України, тим паче, що нормативний акт, який був прийнятий Верховною Радою України, не може бути скасований або змінений нормативним актом, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

Але ж яким чином скористатись такою правовою позицією у 2022 році? Враховуючи попередню практику Верховного Суду щодо процедурних порушень податкової служби під час проведення податкових перевірок, пропонуємо вам наступне:

— якщо щодо ваших компаній у 2021 році проводились планові податкові перевірки, є сенс ініціювати оскарження їх результатів на підставі зазначеного рішення Верховного Суду. При цьому просимо звернути увагу, що оскаржується у такому разі не наказ про проведення перевірки (його дію станом на 2022 рік вже було реалізовано, тому оскаржити його неможливо, що неодноразово підтверджувалось судовою практикою), а її результат, виражений у податковому повідомленні-рішенні;

— якщо ви вже оскаржуєте результати відповідної податкової перевірки в адміністративному та/або судовому порядку, то посиланням на зазначену правову позицію можна суттєво посилити свої аргументи.

 

З повагою,

команда Crowe Mikhailenko

ru_RUРусский