ПОДПИШИТЕСЬ НА НАШИ
НОВОСТИ И АНОНСЫ.

Пост-реліз оглядового вебінару від 25.05.2022 року

 

На минулому тижні ми почали наш вебінар з обговорення основних положень круглого столу із суддею Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Наталією Блажівською.

Одним із значущих рішень ВС було рішення від 22 лютого 2022 року у справі №420/12859/21. Суд зазначив, що підлягають застосуванню положення і правила Податкового кодексу, замість постанови КМУ «Про скорочення строку дії обмеження в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірки».

 

А чи знаєте, що на основі цього рішення по нашій оцінці можливо оскаржити законність проведення і результатів податкової перевірки після так званого скасування мораторію?

 

Глядачі задавали багато питань, серед яких «чи є методика проведення аудиту», наша колега Людмила зауважила, що таку методику розробляє аудиторська компанія, зверніть на це увагу. У нормативно-правовому вираженні не передбачено такої методики. Ми завжди раді відповісти на усі ваші питання!

 

Зверніть також увагу на зміни в валютному регулюванні:

• НБУ відпустив курс валюти.

• Зменшено щомісячний ліміт зняття готівки закордоном з гривневих рахунків до 50 тис грн.

• Заборонено реструктуризацію заборгованості за кредитними договорами, які укладені в валюті, на реструктуризацію їх у гривні.

• Заборонено надання кредитів в національній валюті для погашення попередніх кредитів у іноземній валюті.

 

Щодо оцінки збитків, які завдані внаслідок агресії РФ, то звертаємо увагу на три основних наразі нормативні документи:

• Порядок визначення шкоди та збитків, завданих внаслідок збройної агресії РФ – в ньому розглянуто всі можливі втрати, які могли бути спричинені агресією.

• Постанова КМУ від 26 березня 2022 р. №380.

• Наказ Мінрозвитку громад та територій України від 28.04.2022.

 

Просимо зауважити, що наразі прийнято за основу законопроект №7198, який визначає коло осіб, які мають право на отримання компенсації за знищене та пошкоджене майно!

 

З повагою,

команда Crowe Mikhailenko

ru_RUРусский