SUBSCRIBE TO OUR
NEWS AND ANNOUNCEMENTS.

ПІДПИШІТЬСЯ НА НАШІ
НОВИНИ І АНОНСИ

Наказ від 13.12.2021 №663 затверджує порядок постановки на облік іноземної компанії як резидента України.

А ви знали, що постановка на облік іноземної компанії як платника податку на прибуток є одним зі способів уникнення КІК?

Проте порядку постановки на облік досі не було. З 1 січня 2022 року набув чинності наказ, який затвердив такий порядок.

Відповідно до порядку може бути як примусова постановка, і добровільна.

Ознаки примусової постановки:

• іноземна компанія до початку діяльності (здійснення ефективного управління) на території України зобов’язана стати на облік в органі, що контролює знаходження місця проведення в Україні зборів виконавчого органу іноземної компанії, які здійснюються регулярніше в Україні, ніж у будь-якій іншій країні;

• прийняття управлінських рішень та здійснення іншої поточної (операційної) діяльності іноземної компанії її посадовими особами, які переважно здійснюються в Україні;

• фактичне управління діяльністю іноземної компанії, що переважно здійснюється в Україні, незалежно від наявності в осіб, які здійснюють таке управління, формальних (юридичних) повноважень для такого управління;

• управління банківськими рахунками, персоналом, ведення бухгалтерського чи управлінського обліку іноземної компанії (далі – об’єкта (об’єктів) ефективного управління).

Розуміння як розмежувати обов’язок постановки на такий облік від обов’язку стати на облік як постійне представництво на цей час немає.

Добровільна постановка передбачає подання заяви, форму якої також затверджено. До форми потрібно додати документи, що підтверджуватимуть об’єкт ефективного управління в Україні такої іноземної компанії.

Також у документі передбачено строки подання заяви щодо добровільної постановки на облік. Якщо подати заяву з 1 січня до 30 листопада, тоді вважається така іноземна особа податковим резидентом України з 1 січня року, у якому подано заяву. Якщо подати з 1 по 31 грудня, тоді компанія вважається резидентом з 1 січня наступного року.

На запитання, яким чином визначати об’єкт податку на прибуток такої іноземної компанії, Мінфін у цьому порядку не відповів.

ru_RUРусский