ПОДПИШИТЕСЬ НА НАШИ
НОВОСТИ И АНОНСЫ.

13.12.2021 відбувся вебінар «Судово-економічна експертиза: кому потрібна, коли та навіщо».

Вебінар був цікавим і корисним для тих, хто хоч іноді стикався з будь-якими суперечками в галузі бухгалтерського чи податкового обліку, банківських операцій чи операцій, які стосуються розрахунків економічних показників та підтвердження складених юридичними чи фізичними особами розрахунків, або з крадіжками матеріальних цінностей чи будь-яких активів на підприємстві..

Самим актуальним питанням, розглянутим на вебінарі, було проведення економічних експертиз на експертних досліджень під час суперечностей з податковими органами. Ми проговорили важливість проведення економічної експертизи на різних етапах виникнення питань щодо правильності відображення будь-яких операцій в бухгалтерському обліку, зокрема: на етапах проведення самої операції в обліку та відображення її в податковій звітності. Тоді на момент проведення податкової перевірки у вас на уроках є дуже чітка позиція експерта, яка, навіть у випадку, якщо з нею не погоджуються податкові органи, є дуже важливим важелем для складення заперечень на акт податкової перевірки та позову до суду. А також розглянули етапи звернення до експерта після складання акта податкової.

Ми проговорили важливість судово-економічної експертизи під час розгляду питань щодо підтвердження або не підтвердження збитків і звернули увагу на той факт, що експерт самостійно не розраховує суми збитків. Його завданням є підтвердження або не підтвердження розрахунків, які надані на експертизу. Слід зазначити, що у випадку не погодження експерта з вашими розрахунками у висновку обов’язково зазначаються причини, з яких експерт дійшов іншої думки.

Розкрили ще деякі питання стосовно спорів між юридичними та фізичними особами, між юридичними, фізичними особами та банками в частині визначення заборгованостей за укладеними договорами. І деякі інші важливі моменти, що стосуються деталей проведення економічних експертиз.

Ми визначилися, хто може бути судовим експертом і які основні завдання судово-економічної експертизи.

Також наголосили на тому, що експертиза є одним із видів доказів, яка приймається судом. Вона не має переваг перед іншими доказами, але, у випадку якщо суд не бере її до уваги під час винесення рішення він має мотивувати причини, з яких він дійшов до такої думки. Просто так відхилити експертизу не можна.

І, найголовніше, завдання судової експертизи дійти до істини, для того, щоб допомогти Вам розібратися в питаннях, щодо яких можуть виникати сумніви та непорозуміння.

ru_RUРусский