SUBSCRIBE TO OUR
NEWS AND ANNOUNCEMENTS.

Запрошуємо Вас взяти участь у вебінарі: «Договірні відносини у сфері інтелектуальної власності: поради та рекомендації».

Дата проведення: 19 травня 2020
Час проведення: 13:00

Багато хто з вас практично щодня в своїй роботі стикаються з такими процесами як розробка та створення комп’ютерних програм, за підсумками яких, права на створені об’єкти інтелектуальної власності необхідно передати замовнику.

Однією з проблем, на яку варто звернути увагу при підписанні договорів між клієнтом, замовником і розробником, є правильність документального оформлення передачі виключних майнових прав на створену комп’ютерну програму. Така необхідність викликана в першу чергу тим, що для подальшої реєстрації своїх прав на комп’ютерну програму замовник зобов’язаний пред’явити документи, вимоги до яких зазначені в Постанові Кабінету Міністрів України № 1756 від 27.12.2001 року.

Основною проблемою, з якою стикаються замовники або їх клієнти на етапі реєстрації своїх прав, є необхідність зазначення автора. При цьому також слід пам’ятати, що якщо передачу майнових прав замовнику або клієнту здійснила особа, яка не є автором, то обов’язково необхідно подати документи, що підтверджують отримання такою особою цих виключних майнових прав. Тобто, якщо в момент подачі документів замовник або його клієнт виявить, що в договорі, на підставі якого він отримав майнові права, не зазначений автор або ж перехід таких прав був здійснений по ланцюжку (розробник – замовник – клієнт), в якій не була дотримана «чистота» передачі, швидше за все з реєстрацією отриманих прав виникне велика проблема.

Безсумнівно, можна буде вести тривалу переписку з Мінекономіки, навіть намагатися відстоювати свої інтереси в суді, але в такому випадку Ви витратите багато часу і коштів, а чи вдасться Вам зареєструвати свої права –
питання спірне.

Набагато більш продуктивним шляхом, на наш погляд, є перевірка «чистоти» передання виключних майнових прав ще на етапі підписання договорів на створення і розробку комп’ютерної програми, а також застосування таких формулювань договору, які дозволять Вам уникнути проблем при реєстрації.

Як це зробити і на що звернути увагу розкажуть вам наші колеги на вебінарі!

Лектори:
Анна Урусова, партнер Crowe LF Ukraine, керівник загальноюридичної практики, адвокат
Євков Андрій, радник Crowe LF Ukraine, к.ю.н, доцент кафедри цивільного права №2 Національної академії ім. Ярослава Мудрого
Джулія Корендюк, старший юрист Crowe LF Ukraine, адвокат Crowe АВ Ukraine

Реєстрація
https://taxpracticeomp.clickmeeting.com/dovornie-o…/register

Бажаємо Вам пройти карантин з мінімальними збитками!

ru_RUРусский